Milline on atraktiivne LinkedIn-i profiil?

LinkedIn-i puhul on tegemist kõige suurema spetsialistide võrgustikuga internetis, millega on tänaseks liitunud rohkem kui 467 miljonit kasutajat üle 200 riigi. On teada, et tänaseks kasutavad suurusjärgus 93% värbajatest LinkedIni, mistõttu on äärmiselt kasulik ennast kurssi viia LinkedIn-i profiili loomise põhitõdedega ja nippidega, kuidas ettevõtetele paremini silma jääda. Selle kanali võlude kasutamiseks ja võimalikult atraktiivse profiili loomiseks pead tähelepanu pöörama mitmetele erinevatele aspektidele, nendest olulisemad 4 on siin:

Veendu, et Sinu profiil oleks optimeeritud

Ainult kasutaja loomine ole kindlasti piisav selleks, et värbajatelt igapäevaselt e-kirju ja telefonikõnesid tulema hakkaks. Kui soovid, et Sinu profiil otsingumootori abil ka reaalselt leitav on, siis pööra tähelepanu profiili optimeerimisele. Kõige olulisem on koondada asjakohased märksõnad pealkirja (Professional headline). Värbajad otsustavad enamasti ainult pealkirja põhjal, kas Sinu profiil on väärt klikkimist või mitte, seega ei tasu selle tähtsust alahinnata. Kasuta võimalikult konkreetseid ja täpseid märksõnu (mõtle küsimustele mida, miks ja kuidas Sa teed) ning arvesta sellega, et näiteks „marketing specialist“ asemel otsitakse suurema tõenäosusega märksõna „social media marketing“.

Muuda oma profiil võimalikult informatiivseks

 Kasuta kõiki võimalusi oma profiili täiendamiseks. Lisa info õpingute, töökogemuse ja peamist oskuste kohta, lisaks ära unusta kirjutada kokkuvõtet. See on üks esimesi ja olulisemaid asju, mis profiilile klikkides silma jääb. Piirdu maksimaalselt 2000 tähemärgiga ning võta eesmärgiks võimalikult väikse mahu juures hoida tekst ikkagi sisutihe. Kirjelda veel täpsemalt oma pealkirjas väljatoodut, näiteks seleta, miks oled valinud selle valdkonna, miks Sulle see töökoht huvipakkuv on ja milliseid oskusi oled sellel töökohal arendanud. Kindlasti lisa lõppu ka kontaktinformatsioon, et teha endaga kontakti võtmine võimalikult lihtsaks. Täpsemad juhised, kuidas ülevalpool mainitud muudatusi enda profiilis teha, leiad sellest YouTube-i videost.

Hoia informatsioon ajakohasena

Uuenda aeg-ajalt nii oma kokkuvõtet kui ka töösuhteid! Veendu kindlasti, et info Sinu varasema töökogemuse kohta oleks korrektne, seal hulgas täpsusta seda, kuna oli tööle asumise aeg ja millal lahkusid töökohalt. Väga oluline on, et siinkohal ei oleks vasturääkivusi CV-ga, kuna see võib jätta ebausaldusväärse mulje. Lisa oma võrgustikku sõbrad, kolleegid ja kõik teised, kellega oled tööalaselt kokku puutunud ning lisaväärtust annab see, kui kiidad heaks ka nende oskusi (Endorsements), sel juhul on ka teised aktiivsemad Sinu oskusi kinnitama. Sama kehtib ka soovituste kohta. Proovi vaadata oma profiili läbi värbaja silmade ning veendu, et Sinu profiil olev informatsioon oleks lihtsasti loetav, üheti mõistetav ja ajakohane.

Pane oma isikupära särama

LinkedIn on personaalsem, kui lihtsalt CV koostamine. Kasuta neid võimalusi maksimaalselt! Alustuseks vali hoolega välja LinkedIn-i profiilipilt, kuna see on suurepärane võimalus jätta endast professionaalne esmamulje. Samas võid vale pildiga täielikult nullida oma võimalused pääseda tööintervjuule, seega unusta selfie! Miks mitte lisada ka kaanefoto, visuaalselt ilusam profiil tõmbab alati rohkem tähelepanu. Kindlasti ole aktiivne ja jälgi oma valdkonna alaseid gruppe ja ettevõtteid, kuna seda kuvatakse Sinu profiilil ning Sinu huvid annavad värbajale alati põnevat lisainfot.

LinkedIn pakub tohutult palju karjäärivõimalusi. Ole avatud ning panustades paar tundi oma profiili täiustamisele, võid kindel olla, et suurendasid tõenäosust jääda silma mõnele ettevõttele, kellest võib saada Sinu unistuste tööandja! Kui vajad veel värskeid ideid, kuidas tööandjatele silma jääda, viska pilk peale ka SIIA! 🙂

Loe edasi meie blogis

Tööotsimise protsess on mitmeti justkui elukaaslase valimine. Nii uue töö kui kaaslase otsingul tuleb täpselt kindlaks t...

Töökoha vahetusele mõeldes ning enne uuele positsioonile kandideerimist mõtlevad kandidaadid mitmetele erinevatele aspek...

“Ei piisa sellest, et teatakse, - teadmisi tuleb ka rakendada; 
ei piisa sellest, et tahetakse, - tuleb ka vastavalt te...