Kontorist väljas töötamise mõju noorte talentide motivatsioonile

26.08.2016 | Kristjan Oro | 3 min read

18. september on rahvusvaheline eemalt töötamise päev.

Meie ettevõttes tähistatakse samuti seda päeva, kuigi kodus või eemalt töötamine on meie ettevõttes tavaline ka igapäevaselt. Teadmistele keskendunud töö pakub mitmeid võimalusi teha asju väljaspool oma kindlat kontorikuubikut. Sellel on ka tohutu mõju ettevõte noortele talentidele, kes hindavad kõrgelt vabadust ja tahavad tunda, et neid usaldatakse. Kuidas on eemalt töötamine kasulik Sinu tööandja kuvandile? Ja miks kasvatab eemalt töötamine noorte talentide motivatsiooni ja kaasatust?

Vabadus

Mõistus on huvitav asi. Kui me oleme sunnitud midagi tegema, siis ei tundu see tegevus sama kaasahaarav, kui asjade puhul, mida teeme vabatahtlikult. Kontorist väljaspool töötamine on ideaalne moodus oma noortele töötajatele öelda, et nad töötavad Sinu just ettevõttes sellepärast, et neile meeldib, mitte vaid sellepärast, et üüri maksta. Selline vabadus on ühtlasi ka väga hea mitte-rahaline stiimul ja tugevdab sinu tööandja kuvandit – ettevõtte talendid räägivad kindlasti oma sõpradele, kui suurepärane nende ettevõttes töötamise juures on võimalus töötada eemalt ja näiteks ka paindliku ajaga.

Usaldus

Lubades inimestel töötada eemalt, annad sellega märku, et usaldad neid. Näitad, et usud, et nad teevad head tööd isegi siis, kui Sa ei ole parasjagu nende kõrval seismas. Nooremad generatsioonid ei vaja lapsehoidjat, nad vajavad usaldust ja tuge. Kui tekib vajadus lapsehoidja järele, on kaks varianti: kas on värbamisprotsessis tehtud viga või siis peab ülemus õppima, kuidas kõvasti vähendada oma vajadust kõike kontrollida.

Sooritus ja positiivne energia

 Noortel on sageli kalduvus saada isegi rohkem asju tehtud kodus töötades. Neil on veel värsked mälestused ülikooli aegadest, kui nad kirjutasid kodus esseesid ja õppisid eksamiteks vaid mõne üksiku segava faktoriga: lõuna, kohvipaus, Facebook-i märguanded või WhatsAppi sõnumid.. Nüüd lisa sinna kompotti veel tööalased e-mailid, telefonikõned, kolleegid ja ülemused. Tööalases suhtluses on kasulik, kui kolleegid või ülemused läbi astuvad, kuna see hoiab vajaliku informatsiooni liikumises. Aga olgem ausad, häirivaid tegureid tuleb ette kümneid kordi päevas. Eemalt töötamise päevad enamasti tõstavad efektiivsust ja töötaja lootusi naaseda kontorisse suure hulga positiivse energia ja motivatsiooniga. Jällegi on meie talentide ajud teinud midagi meie jaoks ja meie ettevõtte edu jaoks – tagasitulek kontorisse tundub palju mõnusam, kui oled olnud 1 päeva eemal!

Loodan, et ka Sinul tuleb suurepärane ja produktiivne päev kontorist väljas töötades!

Loe edasi meie blogis

Tööotsimise protsess on mitmeti justkui elukaaslase valimine. Nii uue töö kui kaaslase otsingul tuleb täpselt kindlaks t...

Töökoha vahetusele mõeldes ning enne uuele positsioonile kandideerimist mõtlevad kandidaadid mitmetele erinevatele aspek...

“Ei piisa sellest, et teatakse, - teadmisi tuleb ka rakendada; 
ei piisa sellest, et tahetakse, - tuleb ka vastavalt te...