Kertu-Kadi turunduse praktika

26.06.2017 | Oliver Rotko | 3 min read

Kuidas sattusin aTalent’i praktikale?

Lõpetan hetkel Tartu Ülikoolis infokorralduse eriala, kuid tunnen, et süda ihkab midagi muud. Viimase aasta jooksul olen enda jaoks avastanud turunduse valdkonna ning tahtsin ennast enne uuesti ülikooli minekut proovile panna ja aru saada, kas see on mulle sobiv eriala.

Olin jõudnud mõne ettevõttega kontakteeruda, kui juba sõbranna saatis mulle Facebookist leitud aTalent’i turunduse praktika töökuulutuse. Otsustasin kohe kandideerida ja enda suureks üllatuseks kohtasin järgmisel päeval Võti Tulevikku üritusel ka aTalent’i infolauda. Kogusin paar sekundit julgust ja astusin laua juurde juttu tegema Mikaga. Mõni aeg hiljem sain teada, et minuga soovitakse eelintervjuu teha ja sellele järgnes juba näost-näkku intervjuu. Osutusin valituks mitmetel konkurssidel, kuid valisin arenemiseks aTalent’i.

Praktikast lähemalt

Kuna aTalent’i on Eestis tegelenud natuke alla aasta, siis sai kohe selgeks, et keegi mulle täpselt ette näitama ei hakka, mida ma tegema pean ja minu ideed on need, mida oodatakse. Kohati tundus väga hirmutav vastutus hoolitseda veel välja kujunemata turunduse eest, kuid närvikõdi tekitav väljakutse oli just see, mida ma vajasin.

Praktikale tulles lootsin näha turundaja igapäeva elu, kuid seda ma ei näinud, sest aTalent’i kellavärk töötab teistmoodi. Esimestel nädalatel oli väga raske, sest turunduse osas visati mind pea ees tundmatusse vette. Mulle anti väga palju vabadust, et sealt välja ujuda, kuid ka kohustuste hulk oli väga suur. Kuid hea oli see, et kolleegid aTalent’is aitasid mind nii jõu kui nõuga.

Kui rääkida minu tööülesannetest, siis neid oli erinevaid ja mitmeid. Alustades sotsiaalmeedia kanalite turundusest, organisatsioonidega kontakteerumisest kuni isegi värbamise elementideni välja. Lisaks nendele töötasime meeskonnaga välja eduka Facebooki kampaania, pidasin igakuist Google Analüüsi ja nagu sellest blogist juba aru saate, pidasin ka blogi.

Olen äärmiselt rahul oma kogemustega aTalent’ist. Õppisin enda kohta palju uut, sain kanda suurt vastutust oma tööülesannete juures ning mulle võimaldati nende tegemiste juures ka vabadust. Jah, mul oli esialgu raske ning hirmus, aga lõppude lõpuks ei kujutaks ma ennast praegu ettegi ilma aTalent’i kogemuseta. Sarnast ettevõtmist soovitan ka kõigile teistele noortele – proovige midagi, mis on hirmus, raske ning teadmatu, te arenete selle käigus tohutult ja edaspidises elus puuduvad teil foobiad astumaks tundmatusse.

Edu oma unistuste töö leidmisel!

Loe edasi meie blogis

Vaieldamatult klientide poolt kõige sagedamini esitatav küsimus aTalenti müügimeeskonnale on, ‘’Miks peaksin kasutama vä...

In this podcast, we talk about team building and hiring for early stage startups. What skills you need for the founding team and how to hire the first employees.

Hei! Olen Gerda, 22, loomaarmastaja, reisihuviline ja aTalent’i värskeim liige. Alustasin siin ettevõttes tööd kliendiha...