Milline on hea motivatsioonikiri?

25.10.2016 / Kadri Eller

Oled parasjagu oma unistuste töökohta jahtimas? Veendu, et Sinu motivatsioonikiri jätab võimalikult professionaalse mulje. Alljärgnevalt jagame kasulikke näpunäiteid, mis on välja nopitud kandideerijatele tagasiside andmise käigus.

8 asja, millega arvestada motivatsioonikirja koostamisel

1. Kirjuta alati iga töökoha jaoks erinev motivatsioonikiri. See on kõige parem lahendus, kuid äärmisel juhul tuleb kõne alla ka see, kui teed vähemalt mõned vajalikud muudatused. Võid kindel olla, et kasutades pidevalt samasugust kaaskirja, ei näita Sa ennast soovitud valguses. Lisaks peaks see kindlasti sisaldama vastuseid töökuulutuses esitatud nõudmiste kohta, seega pane kirja kogu vajalik info nõutud oskuste kohta. Kontrolli veelkord, kas Sinu oskused on kooskõlas töökuulutuses nimetatuga. Näiteks turundusspetsialistiks kandideerides ei ole vajalik mainida oma raamatupidamise oskusi. Näita välja huvi konkreetse ametikoha vastu, mitte ainult uue töökoha leidmise vastu.

2. Värbamisspetsialist ei tunne Sind. Kirjelda võimalikult täpselt enda persooni ja millistes tingimustes sulle meeldib töötada. Lisaks rõhuta, mis Sind motiveerib ja mis on sulle uuel töökohal oluline. Pea meeles, et siinkohal ei ole õigeid ja valesid vastuseid. Kõige tähtsam on olla aus. Huvitavas võtmes persoonikirjeldus on hea viis,  oma motivatsioonikiri silmapaistvamaks muuta.

3. Oskuste kirjeldus. Kas oled märganud, et paljud mainivad, et neile meeldib suhtlemine ja saavad kõigiga hästi läbi? See ei anna täpset aimu Sinu suhtlemisoskusest. Kirjeldades ennast sõnadega „organiseeritud“, „aktiivne“, „kiire kohaneja“ või midagi muud, lisa kindlasti juurde ka konkreetsed näited, mis pärinevad eelmisest töökohast või õpingutest. Vastasel juhul värbaja võib eeldada, et kasutasid lihtsalt töökohale sobivaid isikuomadusi, mis ei pruugi olla Sinuga seotud. Lisaks, kui kandideerimise eelduseks on võõrkeeli, oleks hea täpsustada, kust said vajaliku keelepraktika.

4. Motivatsioon. See on väga üllatav, kuid paljud tööotsijad unustavad põhjendada, miks nad seda töökohta soovivad. Äärmiselt oluline on välja öelda, miks Sa kandideerisid just sellele töökohale antud valdkonnas ja ettevõttes. Mõtle asjaoludele, mis sind töötajana motiveerivad ning kuidas suhtud tööga kaasnevasse vastutusse.

5. Väldi kordusi. Proovi vältida neid fakte, mis on juba CVs kirjas. Näiteks juhul kui CVs on kirjas ülikooli algus- ja lõpetamisaasta ning eriala, ei ole seda vaja kaaskirjas uuesti välja tuua. Sama kehtib ka Sinu oskuste kohta. Rõhuta pigem seda, mida oled saavutanud ja mida varasemad kogemused on Sulle õpetanud. Kindlasti on lubatud näitena viidata õpingutele, ent taas ole tähelepanelik korduste osas. Motivatsioonikiri on vajalik just selleks, et Sinu kohta täiendavat informatsiooni saada ning lisaks midagi huvitavat avastada.

6. Mida värbaja arvaks? Mõtle, kas eelnevas töökogemuses on midagi, mis paneks värbajat kahtlema Sinu sobivuses antud töökohale. Kui oled töötanud varasemalt vaid finantsvaldkonnas ja nüüd otsustasid kandideerida IT valdkonnas projektijuhiks, tekib kohe küsimus „miks?“. Selleks, et mitte valet muljet jätta, kindlasti põhjenda oma otsust. Näiteks see, et huvid ja karjääri alased eesmärgid on vahepeal muutunud, on igati mõistetav. Otsustades tudengina kandideerida täisajaga tööle, oleks hea märku anda, et oled enda jaoks asja läbi mõelnud ja suudad edukalt hakkama saada mõlemal rindel.

7. Hetkeolukord. Kindlasti oleks hea kirjeldada üheti mõistetavalt oma praegust töösuhet. Pane kirja täpsem info praeguse lepingu kohta, millal oled valmis alustama uuel töökohal ning millal on sobiv aeg Sinuga ühendust võtta. See kõik ikka selleks, et thea Sinuga kontakteerumine võimalikult lihtsaks.

8. Pikkus ja vorminõuded. Ideaalne motivatsioonikiri on ligi 1 A4 pikk. Üks lehekülg on täiesti piisav, et kirja panna ülevaade oma kogemusest ja oskustest, lisada asjakohaseid detaile Sinu kohta ning samas teha seda võimalikult kompaktselt. Vältimaks probleeme dokumendi avamisega, soovitatakse kasutada PDF formaati.

Loodan, et need toodud näpunäited andsid uusi ideid ja on kasulikud kandideerimise protsessis. Juhul, kui Sa ei leidnud enda jaoks uusi tähelepanekuid, on tõenäoliselt Sinu motivatsioonikiri juba hästi kirjutatud. Palju edu tööotsingutel!

Meie eesmärk aTalentis on pakkuda tööotsijatele parimat võimalikku teenust. Pakume kõigile kandideerimisprotsessis osalejatele personaalset tagasisidet ja jagame soovi korral näpunäiteid edaspidiseks.

Autorist:

Kadri Eller

Kadri Eller

Järgmine artikkel:

Kliendid meist

  • aTalent suutis meile leida mitu väga head kandidaati, kellest üks töötab nüüdsest meie meeskonnas. Kogu värbamisprotsess kulges meie jaoks kiirelt ja professionaalselt. Viljar Männigö, Peakonstruktor, TMB Element
  • Hindan väga nendepoolset jõupingutust ning soovitan soojalt aTalenti teenust ettevõtetele, kes vajavad abi noorte talentide leidmisel ja värbamisel. Viljar Männigo , Peakonstruktor, TMB Element
  • Kristjan ja Kadri olid suhtluses väga asjalikud ja sõbralikud. Nad kuulasid ning said täpselt aru esitatud vajadustest. Tulemuseks oli pakutud kandidaatide hea vastavus ootustele. Koostöökogemus aTalendiga on olnud igati positiivne elamus. Meeleldi kasutame nende teenust ka edaspidi. Tõnis Haamer, Overall
  • Otsisime pikalt just seda sobivat ja õiget inimest oma meeskonda, kuna tegemist oli suhteliselt keeruka profiiliga, mida Eestist (või ka mujalt) leida. aTalentiga sujus koostöö väga hästi – alates nende poole pöördumisest kuni in-imese leidmiseni läks vaid mõned nädalad tänu nende kiirele reageerimisele. Helena Sits, Bondora
  • Meie soovidele protsessi osas tuldi igati vastu, suhtlus oli operatiivne ning värbaja oli alati kättesaadav. Meie uus meeskonna liige on jõudsalt sisse elanud ning oleme aTalenti koostööga väga rahul. Helena Sits, Bondora
  • Pöördusime aTalenti poole, kuna vajasime oma meeskonda noori ja andekaid digivaldkonna spetsialiste. Tänu Kadri kiiresti ja hästi põhjalikult tehtud eeltööle oli meie poolt valikute tegemine lihtne. Produktiivse koostöö tulemusena sai noortest talentidest komplekteeritud äge meeskond! Jelena Kopõltsova, Sky Media