3 peamist viga, mida tehakse tööintervjuul oma nõrkustest rääkides

10.11.2016 | Oliver Rotko | 3 min read

Tööintervjuul tuleb alatasa ette, et küsitakse ka Sinu nõrkade külgede kohta. Miks see küll vajalik on? Kas keegi üldse vastab ausalt? Siin postituses jagame ideid, kuidas sellele küsimusele vastata võiks ning missuguseid vigu vältida.

Miks uuritakse kandidaadilt nõrkuste kohta? Siin on tegelikult lausa kaks põhjust. Kõigepealt soovib värbaja teada, kuidas Sa ennast hindad. Lisaks on oluline, kas väljatoodud nõrkused mõjutavad ka otseselt Sinu võimalusi sellele töökohale valituks osutuda. Näiteks kui kandideerid projektijuhiks ja tood välja, et Sinu nõrkuseks on madal pingetaluvus ja vähene kogemus meeskonnatöös, lööb see värbajal häirekellad koheselt tööle.

Lisaks tuleb tihti ette,  et müügitööle kandideerimisel pole paljudel kandidaatidel varasemat müügikogemust. See ei pruugi olla Sinu otsene nõrkus, kasuta selle mainimiseks pigem positiivsemas noodis lauset nagu näiteks „Mul ei ole küll varasemat töökogemust müügi alal, kuid selle eest olen väga ambitsioonikas, naudin suhtlemist ning väljakutseid.“

Viga nr 1: „Mul ei ole ühtegi nõrkust / Ma ei oska midagi välja tuua“

See väide on üks kõige halvemaid üldse. Sellest järeldab värbaja, et Sa ei ole põhjalikult hinnanud oma oskusi. Tõenäoliselt seab see kahtluse alla kogu intervjuu jooksul öeldu, kuna suur enamus vastustest põhinevad tegelikult Sinu enda hinnangul oma oskustele ja motivatsioonile. Öeldes, et teadaolevalt puuduvad mul nõrkused, ütled tegelikult, et oled naiivne ja endast liiga heal arvamusel.

Viga nr 2: „Minu nõrkus on see, see ja see..“

Ei ole hea jagada ka liiga detailset informatsiooni oma nõrgemate külgede kohta. See näitab jällegi, et oled väga ebakindel või enda suhtes liiga kriitiline, mis vähendab Sinu võimalusi töökohale valituks saada.

Viga nr 3: „Perfektsionism“

Kindlasti ära ütle värbajale, et pead ennast perfektsionistiks. Väga suur osa inimesi on enda hinnangul perfektsionistid. Neid on lausa nii palju, et see on lausa uskumatu, et me pole suutnud veel ära lahendada kõiki inimkonda puudutavaid probleeme. Juhul, kui otsustad siiski selle väite kasuks, ole valmis jagama enda kohta märkimisväärseid saavutusi.

Ja nii lihtne ongi! Nüüdsest suudad edukalt vältida neid tüüpvigu, mida ikka ja jälle tehakse. Siiski, pane ennast valmis ka järgnevateks küsimusteks nagu „Kuidas väljatoodud nõrkused on mõjutanud Sinu varasemat tööd? Kas oled proovinud oma nõrkusi arendada?”

Loe edasi meie blogis

Vaieldamatult klientide poolt kõige sagedamini esitatav küsimus aTalenti müügimeeskonnale on, ‘’Miks peaksin kasutama vä...

In this podcast, we talk about team building and hiring for early stage startups. What skills you need for the founding team and how to hire the first employees.

Hei! Olen Gerda, 22, loomaarmastaja, reisihuviline ja aTalent’i värskeim liige. Alustasin siin ettevõttes tööd kliendiha...